Výsledky závodů

<< ZPĚT

Innsbruck - lovecký trap 100 terčů

18.09.2011 18:26


V nádherném prostředí rakouského Insbrucku pod alpskými štíty proběhl závod na 100 terčů v Jagertrapu, který jako disciplina brokové střelby suverénně převažuje v německy mluvících zemích. Střílí se na pěti vrhačkách univerzálního trapu z loveckého postoje a vzdálenost je zkrácena z patnácti na deset metrů. Podle mého mínění je tato střelba po parcouru nejblíže lovecké praxi. (samozřejmě se dá střílet i na vrhačce automatického trapu)

Závodu se zúčastnilo 58 závodníků z několika evropských zemí. Výsledky nejdete po kliknutí zde. Druhý list výsledků tady.
Na závodě nás zaujala především dokonalá organizace, prováděná pouze ve dvou lidech obsluhy tohoto střeliště, vynikající informace o přůběhu závodu a zobrazování aktuálních výsledků na střelnici na několika monitorech, promyšlený a poměrně jednoduchý přístřešek na střelišti a dobrá organizace vyhlášení výsledků. Zajímavý je i způsob vedení záznamu o nastřílených terčích - na položkovém listu je uveden nástřel s tím, že zásah druhou ranou je označen X a také vyhodnocován, což podstatně omezuje možnost shodných výsledků a rozstřelů. Proti ostatním létům, vzhledem ke znatelnému odlivu sponzorů, jsme viděli snad méně hodnotné ceny a i pro nás nezvyklý způsob předávání cen, kdy střelci, kteří nastříleli čistou položku získali zlatý odznak insbruckého střeleckého spolku, který byl založen už v roce 1363 a vítěz masivní rytou skleněnou plaketu. Všechny ostatní ceny se losovaly na číslo střelce. Dostalo se tak před obrazem císaře na každého.
Odkaz na střelnici, která zahrnuje mnoho dalších střelišť najdete zde.
Pro případné další zájemce o tento závod platí informace, že je potřeba si uvědomit, že všech 100 terčů musí být odstříleno v jednom dni, nelze toto rozložit (oproti našim mylným informacím) do dvou dnů a že cesta z naší země v srdci Evropy je pro značné objížďky po cestě pomalá a únavná a vstávat ve tři ráno, absolvovat celou cestu a nastoupit do položky není zřejmě to nejvhodnější řešení pro každého.

Fotografie k tomuto článku: (celkem 3 fotografie)

 
VPsystem - webové prezentace, redakční systémy, e-shopy.